Ranking TOP 3 dodatków do paliwa

06.06.2021

Najlepsze dodatki do paliwa

Jakość spalanego podczas jazdy autem materiału napędzającego silnik przekłada się na wiele aspektów dotyczących środowiska, ale również na efektywność jednostki napędowej. Na rynku można znaleźć dodatki do paliwa zwiększające moc, jednak na wstępie należy zaznaczyć, że ich efekty choć się pojawią, mogą nie być spektakularne. Jednocześnie dobrze wiedzieć, że w wielu przypadkach suplement do benzyny czy oleju napędowego może świetnie wpłynąć skład spalin – zmniejszy emisję CO2, co jest dobrym rozwiązaniem w kontekście ekologii. Co więcej, tego rodzaju dodatki mogą sprawić, że samochód zacznie spełniać rygorystyczne normy ekologiczne, mimo że wcześniej nie miało to miejsca. Oczywiście, wiele zależy od samego silnika, jak i specyfiki układu wydechowego.

 

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze dodatki do paliwa? Niestety, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim jest to związane z faktem, że poszczególne silniki mogą się różnić. Co więcej, inne suplementy są wskazane dla samochodów ciężarowych, inne dla osobowych. Ważne są także właściwości danego środka – szczególnie poleca się wybór produktów, które wpływają na efektywność pracy silnika, ale też redukcję wytwarzania różnych odpadów, takich jak na przykład sadza, która, osadzając się na jego komponentach, może zwiększać ryzyko wystąpienia usterki.

Jakie dodatki do paliwa wybrać? Ranking dodatków do paliwa

Dodatek do paliwa Redux 50

Redux 50 to bardzo dobry produkt, który wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. Już jedna butelka jest optymalnym rozwiązaniem dla osób o mniejszym zapotrzebowaniu, ponieważ wystarczy do wzbogacenia około 40 – 60 litrów paliwa. Do tego usuwa bakterie paliwowe, zmniejsza głośność pracy jednostki napędowej oraz redukuje emisję dwutlenku węgla i tlenków azotu. Jest wskazany zarówno do benzyny, jak i oleju napędowego. Co ciekawe, stosowanie tego suplementu wydłuża żywotność oleju silnikowego. Warto mieć świadomość, że efekty nie są natychmiastowe – efekt działania Redux 50 jest widoczny po przejechaniu około 100 – 150 km.

Dodatek do paliwa Redux 500

To bardziej zaawansowany model – jedno opakowanie wystarczy na 300 – 500 litrów paliwa, czyli około 10 razy więcej! Do tego jego regularne stosowanie redukuje (praktycznie do zera) osadzanie się nagaru i sadzy na filtrach DPF/FAP. Warto również wspomnieć o spadku spalania paliwa o około 12% na 100 km – jeżeli na co dzień pokonujesz długie trasy, odczujesz tę różnic w znaczący sposób.

Dodatek do paliwa Redux 5000

Ten dodatek do paliwa jest odpowiednim rozwiązaniem dla pojazdów o wysokim zapotrzebowaniu na benzynę lub olej napędowy. Sprawdza się w przypadku samochodów ciężarowych, łodzi, maszyn budowlanych etc. Wystarcza na 5000 litrów paliwa. Oferuje spadek cząstek stałych nawet do 73% i zmniejszenie emisji CO2 do 90%. Chroni komorę spalania, katalizator i zawór ERG. Warto wspomnieć, że wszystkie produkty REDUX Katalizator spełniają rygorystyczne normy Unijne i posiadają liczne certyfikaty. Dzięki temu można mieć pewność, że ich stosowanie jest bezpieczne dla danego pojazdu.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl