Aktualności

Czy lepkość oleju napędowego ma znaczenie?

20.06.21

Każdy kierowca chciałby, aby jego pojazd jeździł maksymalnie wydajnie, był tani w eksploatacji i nie ulegał usterkom. Z tego względu wielu z nich po pewnym czasie swojej przygody z autami zaczyna przyglądać się parametrom wszelkich elementów i płynów eksploatacyjnych, z których korzystają, w tym także paliwa.

Więcej
Podstawowe rodzaje paliw

Podstawowe rodzaje paliw

18.06.21

Każdy samochód wymaga energii do poruszania się. Abstrahując od pojazdów elektrycznych, auta korzystają z paliwa, które może występować w różnych wersjach, co jest związane z kwestiami budowy czy ekonomicznymi. Dlatego postanowiliśmy przygotować niniejszy tekst. Czytając dalej, poznasz najbardziej podstawowe rodzaje paliwa samochodowego na stacji.

Więcej
Paliwo letnie a zimowe - różnice

Paliwo letnie a zimowe - różnice

16.06.21

Dobrej jakości paliwo ma ogromne znaczenie nie tylko dla samego komfortu jazdy, ale także dla sprawnego działania samochodu przez długi czas. Wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy, że to, które tankują latem, różni się od tego, które wlewają do baku zimą. Jakie są różnice między paliwem zimowym a letnim? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Więcej
Co wpływa na cenę oleju napędowego?

Co wpływa na cenę oleju napędowego?

14.06.21

Każdy kierowca nieprzerwanie śledzi zmieniające się ceny paliwa, które nawet na przestrzeni kilku miesięcy czy tygodni potrafią znacznie się zmieniać. Warto jednocześnie mieć świadomość, że czynników wpływających na koszt oleju napędowego jest sporo, a nadal podawana na stacjach cena za litr składa się w dużej mierze z podatków nakładanych przez rząd. Co składa się na cenę oleju napędowego?

Więcej
Jak paliwo wpływa na żywotność silnika?

Jak paliwo wpływa na żywotność silnika?

12.06.21

Każdy kierowca bez wątpienia chce, żeby jego pojazd pracował bez szwanku jak najdłużej. Nikt nie chce tracić czasu i wydawać pieniędzy na drogie naprawy, dlatego warto dbać o samochód jak najlepiej. Istnieje wiele rzeczy, które wpłyną na jego stan, jednak dzisiaj bliżej przyjrzymy się zagadnieniu, które dotyczy motoru. Jak przedłużyć żywotność silnika benzynowego/diesla i jaki wpływ na jego pracę ma paliwo? Zapraszamy do lektury.

Więcej
Czy warto stosować dodatki do paliwa?

Czy warto stosować dodatki do paliwa?

10.06.21

Jeśli jesteście użytkownikami samochodów, z pewnością już nieraz spotkaliście się z szeroką ofertą różnego rodzaju dodatków do paliwa, mało tego – pewnie wiele razy proponowano Wam takie rozwiązanie, zapewniając, że znacznie podnosi ono jego jakość. Oczywiście wskazywano również na wiele innych, równie istotnych zalet, między innymi czyszczenie układu zasilania, wspomaganie rozruchu pojazdu i obniżenie zużycia paliwa. Zresztą o zaletach z pewnością czytaliście na etykietach produktów, których na naszym rynku nie brakuje. Czy jednak wszystko to, o czym słyszeliście do tej pory, zawiera samą prawdę o tego typu dodatkach? Czy rzeczywiście potrafią „uszlachetnić” paliwo, konserwować elementy ruchome, usuwać szkodliwy osad?

 

Więcej
Jak poprawić olej napędowy używając dodatków?

Jak poprawić olej napędowy używając dodatków?

08.06.21

Olej napędowy to rodzaj paliwa, który jest przystosowany do silników wysokoprężnych, zwanych dieslami. Co do zasady, olej ten jest mniej odporny na czynniki środowiskowe niż benzyna. Przykładowo w czasie niższej temperatury wyraźnie gęstnieje, przez co traci większość właściwości. Takie paliwo wpływa też na wydajność samego silnika. W związku z tym często miesza się go ze specjalnymi dodatkami.

Więcej
Ranking TOP 3 dodatków do paliwa

Ranking TOP 3 dodatków do paliwa

06.06.21

Osiągi samochodu oraz ilość spalanego paliwa zależą przede wszystkim od silnika, dlatego wiele osób zapomina o tym, że ogromne znaczenie w tym przypadku ma również sama jakość benzyny czy oleju napędowego. Okazuje się, że paliwo kupione na stacji można wzbogacić za pomocą ogólnodostępnych produktów. Z tego powodu w niniejszym tekście przedstawiamy ranking dodatków do paliwa, które będą bezpieczne dla Twojego auta i poprawią jego pracę. Zapraszamy do lektury!

Więcej
Dodatki do paliwa - dlaczego warto?

Dodatki do paliwa - dlaczego warto?

04.06.21

Osiągi i trwałość silnika w naszym aucie są bezpośrednio zależne od jakości paliwa. Zbyt zanieczyszczona benzyna czy olej napędowy, w dodatku niskiej jakości, potrafią drastycznie obniżyć moc pojazdu. Mniejszy stopień zabrudzenia wciąż powoduje zniszczenia, jednak nie są one aż tak widoczne dla kierowcy. Aby uniemożliwić dalszą degradację silnika i poprawić jakość paliwa można zastosować specjalne dodatki, które mają wpływ na kilka kluczowych kwestii z nim związanych. W tym artykule przedstawimy powody, dla których warto inwestować w preparaty i jakie mają one kluczowe zalety.

Więcej
1 2
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl