Aktualności

Zakaz wjazdu diesli do miast - sprawdź do jakiego miasta nie wjedziesz!

26.08.21

Ze względu na stale pogarszającą się jakość powietrza i powiększający się smog nie tylko w Polsce i Europie, ale na całym świecie, właściciele aut napędzanych dieslem mogą zostać objęci specjalnymi ograniczeniami, które zakładają zakaz wjazdu do miast. Co to oznacza w praktyce? W dużych miastach powstaną specjalne strefy czystości, do których nie będą miały wstępu pojazdy spalinowe, które emitują do atmosfery najwięcej szkodliwych substancji. Kwestie te w Polsce ma regulować nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Na czym dokładnie ma polegać zakaz wjazdu diesli do miast oraz jakie zostaną objęte zakazem?

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Dlaczego diesel pali mniej, a silnik benzynowy więcej?

09.08.21

Współczesne samochody osobowe posiadają silniki produkowane w dwóch rodzajach. Mowa oczywiście o jednostkach napędowych, które mogą być zasilane benzyną oraz olejem napędowym. Można zauważyć, że modele diesla, nawet o większej pojemności, zużywają mniej paliwa. Właśnie temu zagadnieniu poświęcamy niniejszy wpis. Podpowiemy, jak ograniczyć zużycie nośnika energii oraz odpowiemy na pytanie, dlaczego diesel mniej pali?

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Jakie paliwo tankować - 95 czy 98?

06.08.21

Podczas kupowania benzyny zwracamy uwagę na jej cenę. Zwykle sięgamy po tanie paliwo, które nie obciąży naszego budżetu, jednak okazuje się, że nie zawsze jest to dobry wybór. W niektórych przypadkach znacznie lepszą opcją jest zakup droższej benzyny 98. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest różnica między paliwem 95 a 98 i dlaczego nie zawsze warto oszczędzać na benzynie, zapraszamy do przeczytania artykułu.

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Czy istnieje termin przydatności benzyny?

04.08.21

Bardzo trudno wyobrazić sobie dziś codzienne życie bez różnego rodzaju paliw, dzięki którym działają nasze samochody, w elektrowniach powstaje wykorzystywany przez nas prąd, a samoloty, pociągi i statki mogą przewozić pasażerów i towary na ogromnych dystansach. Jednym z najczęściej spotykanych paliw płynnych jest dobrze wszystkim znana benzyna, którą najczęściej wykorzystuje się w samochodach, motocyklach i innych małych pojazdach.

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Gdzie najtańsze paliwo w Polsce?

01.08.21

Wizyta na stacji benzynowej dla każdego kierowcy może okazać się prawdziwą niewiadomą. Wyświetlane ceny paliw mogą stać się albo przyjemną niespodzianką albo przykrym rozczarowaniem. Zdecydowanie częściej występującym wariantem może być ten drugi przypadek, gdyż od pewnego czasu ceny benzyny w kraju sukcesywnie rosną. Kierowcy próżno wypatrują obniżek na stacjach paliw. Sytuacja jest niestety wręcz odwrotna - istnieje duża szansa na to, że z każdą kolejną wizytą na stacji do standardowego tankowania trzeba będzie dopłacić. Taki stan rzeczy prowadzi do usilnych poszukiwań najtańszej oferty, aby maksymalnie zaoszczędzić na tankowaniu. Gdzie jest najtańsze paliwo w Polsce?

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Jakie substancje wchodzą w skład oleju napędowego?

20.07.21

Olej napędowy jest jednym z częściej używanych paliw stosowanych w przypadku samochodów osobowych. Powstaje w skomplikowanym procesie, dlatego warto wiedzieć, co zawiera, a także jakie są jego najważniejsze parametry. Jaki jest skład oleju napędowego i dlaczego jest tak ważny? Zapraszamy do lektury!

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Jak sprawdzić szczelność zbiornika na paliwo?

01.07.21

Zbiorniki na paliwo są przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju. Znajdują zastosowanie w miejscach, w których używane są pojazdy z silnikami wysokoprężnymi np. ciągniki, wózki widłowe, maszyny rolnicze, samochody ciężarowe oraz niektóre auta osobowe.

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Czy olej napędowy ma ograniczony termin przydatności?

25.06.21

Istnieje wiele teorii na temat terminu przydatności oleju napędowego. Niektórzy twierdzą, że skoro producent nie zamieszcza informacji o dacie ważności, to znaczy, że jest ona bezterminowa. Inni uważają, że olej napędowy przechowywany w beczce nadaje się do użytku, dopóki nie pojawi się pierwsza rdza.

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Zamarznięte paliwo - jak rozwiązać problem?

23.06.21

Zima zaskakuje kierowców nie tylko wtedy, kiedy spadnie śnieg lub grad, a na drogach pojawi się tzw. szklanka. Istnieje wiele innych elementów, które zdecydowanie utrudniają kierowcom zimowe przejażdżki lub im zwyczajnie przeszkadzają. Jedną z nich są skrajnie niskie temperatury.

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej

Jak się pozbyć wody w zbiorniku paliwa?

21.06.21

Woda w zbiorniku paliwa nie jest wbrew pozorom niespotykanym zjawiskiem. Jest to związane z zasadami fizyki, jednak jednocześnie dobrze mieć świadomość, że może ona źle wpływać na silnik. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie zagrożenia powoduje i jak reagować, żeby im zapobiec, kiedy w Twoim samochodzie pojawi się woda w paliwie. Co zrobić, jak usunąć ją z baku i skąd się w ogóle tam bierze?

Pobieramy dla was ilość komentarzy Więcej
1 2
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl